Kendini Övenlere Sözler

BY ADMİN 13 Ocak 2021

Kendini Övenlere Sözler Kendini Övenlere Güzel Sözler, sayfamız da derlediğimiz birbirinden anlamlı kendini övenlere özlü sözleri bulabilir vede sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz.

Kendini Övenlere Sözler Kendini Övenlere Güzel Sözler

Kendini Övenlere Özlü Sözler

Kendini Övenlere Sözler

Sayfa İçeriği: Kendini Övenlere Sözler, Kendini Övenlere Sözler 2021, Kendini Övenlere Özlü Sözler, Kendini Övenlere Sözler Whatsapp, Kendini Övenlere Güzel Sözler, Kendini Övenlere Anlamlı Sözler, Kendini Övenlere Sözler Twitter, Kendini Övenlere Sözler Facebook, Kendini Övenlere Kapak Sözler, Kendini Övenlere Sözler Yeni, Kendini Övenlere Sözler Kısa, Kendini Övenlere Sözler Uzun

Sitemiz de düzenleyip, hazırladığımız en güzel kendini övenlere sözler yer almakta. Sizinde eğer ki kendini övenlere sözler arıyorsanız, yazımızın devamında kendini övenler sözleri kullanabilirsiniz. Sosyal ağlarınız da kullanabileceğiniz damar kendini övenlere sözler bulunmakta. Özlü kendini övenlere sözler için yazımızın devamından ulaşabilir vede arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Kendini Övenlere Kapak Sözler

Kendini övenlere ithafen; pazarcı bağırır, kuyumcu bağırmaz. Eskici bağırır, antikacı bağırmaz. Çünkü sadece malı ucuz olanlar kendi reklamını yapar. Necip Fazıl Kısakürek

– Sanırsın ki koşunca üst düzey yetkili, bilmediği bir şey yok çok bilgili, şeker gibi baldan tatlı dili, 10 dakika otursan anlarsın hepsi boş tavan yapmış kendini beğenmişliği.

Yalan ile peynir gemisi yürür mü, ağzını açtığı zaman yalan söylene doğru denilir mi, başkalarına karalayarak kendini övene insanın kişiliğine güvenilir mi?

– Hani sen bana mecbursun havasında olanlar var ya. Onlar o havada takılsınlar; ben bana yeter de artarım artanımla da onlara hava katarım.

Kendini vazgeçilmez sananlar gün olur sizden de vazgeçilir. Hem de öyle vazgeçilir ki hayatınızı boyunca unutamayacağınız bir acınız olur.

– Övünmekten sakının! Topraktan gelip yine toprağa gidecek olanın, sonra böceklere yem olacak olanın övünmek neyine! Hz. Ebubekir

Sürekli kendini öven birisi övülecek bir tarafı olmadığının farkına varan insandır ki bu yüzden kendi kendini övme yoluna gider.

– Kendini bir şey zanneden bazı insanlar var onları alıp mahalleden geçen eskiciye versen karşılığında bir mandal dahi vermezler.

Aptal insanlarda kendini beğenmişlik hissi oluşurken, zeki insanlarda tam tersi çirkin olduğunu düşünürler.

– Hepimiz insanız ne yaparsak kendimize yaparız, yaşamımız çok farklı olabilir ama gidecek olduğumuz yer aynı.

Sen kendini ne kadar çok översen öv, kendini ne kadar anlatırsan anlat, bende sadece ederin kadar adamsın.

– Adam kendini öyle üstün görüyor ki bastığı yer sanki toprak değil gökyüzündeki bulutların üzerinde yürüyor.

İnsanın kendini bilmesi kendi yetenekleri kadar konuşması çok güzel bir şey, Allah herkese nasip etsin.

Kendini Övenlere Sözler Yeni

Bugün yine klavyenin capslock tuşunu açık unutmuşsun, yine olduğundan büyük konuşuyorsun.

– Kendini çok öven ve kendini mctuncer.com vazgeçilmez sananlar elbet bir gün yanıldıklarını fark edeceklerdir.

İcraatlarıyla bir sonuç elde edemeyenler, sözleriyle bir şey olduklarını sanmasınlar.

– Sen kendini övme eğer övülecek bir yanın varsa onu birileri över sen merak etme.

Sen sen ol hiçbir zaman büyük konuşma sonra at gibi gider, it gibi dönersin!

– Sende sanma kendini Hint kumaşı, gün olur gelir biri vurur makası.

Övme kendini, varsa övülecek bir tarafın överler seni.

– Kendini övenin ipi çürük olur. Türkmen Özdeyişi

Kendini çok övenler unutmayın her şeyin fazlası zarardır.

– Bu hayatta sigara gibi olacaksın yanacaksan da sessiz sedasız yanmalısın.

Bugün yine kendinde değilsin sürekli olmayan şeylerden bahsedip duruyorsun.

– Kendinizi övüp övüp temize çıkarmayın. Allah, kimin takva sahibi olduğunu çok iyi bilir.

Ben kendimi övmeyi sevmem. Ama sadece akıllı, zeki ve çalışkan birisi olduğumu bilin istedim.

– Sosyal medyada övünmesine, anlattıklarına bakarsan süper birisi, canlısını görünce iğrenç ötesi.

Bugün sana kendini över, yarın kendini haklı göstermek için başkasını yerer, sonra arkandan küfür eder.

– Kendini beğenen belayı bulur, zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur ve rahmete erer. Bediüzzaman

Çağımızın yaygın hastalıklarından birisi de kendini övme hastalığıdır. Maalesef tıp buna çözüm bulamadı daha.

Kendini Övenlere Sözler Kısa

Kendini sürekli överek, karşısındakini eleştiriyle küçümseyen insanlar, derinlerde yoğun bir yetersizlik duygusu yaşarlar.

– İnsanı en çok üzen şey hiçbir şey bilmedikleri halde konuşmasıyla çok şey biliyormuş gibi kendini övüp bir yerlere gelmesi.

Kendini överek bir şey yapmaya çalışanlar aslında bişey olmadıklarını kendileri de biliyor ama hayat bu rol yapması gerekiyor.

– Kendine gel be! Altı üstü bir insansın hepsi bu. Vazgeçilmez sanma kendini toprağın altı kendini vazgeçilmez sananlarla dolu.

Kendini beğenmiş bir insan hiçbir zaman ham olamaz. Çünkü hoşa gitmeyi istemektedir ve kendini başkalarına uydurur. Goethe

– Gönül kapısı herkese açılır mı, iki laf eden adam sayılır mı? Bakma insanoğlunun uyruğuna, tanıyamazsın basmadıkça kuyruğuna.

Kendini öven insanlar gözleri görmeyen birisine kendisini anlatsa ne hayal ederlerdi acaba; dev birsi, süperman, örümcek adam, on parmağında on marifet.

– Kendini beğenme! Yüzüne karşı seni övenlere itibar etme! Yaptığın iyilikleri insanların başına kakma, yaptığın işleri büyütme, verdiğin sözden dönme! Hz. Ali

Bazen insanlar kendini beğenmişlik ya da kibir sözcüğü yerine kulağa daha hoş gelen hırs sözcüğünü kullanarak kendilerini biraz temize çıkarmaya çalışırlar. Alfred Adler

– Kimi insan girdiğinde odayı aydınlatır kimi de çıktığında. Umutlara kanma umutlar bir gün imkânsızlaşır hayatı tozpembe yaşıyorum sanma her renk bir gün siyahlaşır.

Bütün insanlar eşit yaratılmışlardır. Yaradanları tarafından vazgeçilmez haklara sahip kılınmışlardır. Bu haklar; yaşam özgürlük ve mutluluğa ulaşma hakkıdır. Thomas Jefferson

– Sigara gibi olacaksın bu hayatta. Yanacaksın ama kendini zehirlenmeyeceksin! Bağımlı olacak seni seven bırakamayacak. Üstünde öldürür yazacak ama yinede vazgeçilmez olacaksın.

Kendini Övenlere Sözler sayfamız da derleyip, topladığımız en güzel kendini övenlere sözleri bulabilirsiniz. Sizin de aklınızda eğer ki kendini övenlere sözler ile ilgili sözler varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Kendini Övenlere Sözler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en kendini övenlere sözlerden haberdar olabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Müptezel Sözler