Dostluk Mesajları

BY ADMİN 17 Ocak 2018

Dostluk Mesajları Dostunuza En İçten Yazılacak Sözler… Gönülden söylenmiş, dostluk mesajlarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Dostluk Mesajları Dostunuza En İçten Yazılacak Sözler…

GÖNÜLDEN DOSTLUK MESAJLARI

Dostluk Mesajları

Sayfa İçeriği: Dostluk Mesajları 2018, Dostluk Mesajları Uzun, Dostluk Mesajları Kısa, Dostluk İle İlgili Mesajlar, Anlamlı Dostluk Mesajları, Dostluk Mesajları Facebook, Dostluk Mesajları Twitter, Dostluk Mesajları Instagram, Dostluk Mesajları Yeni

Anlam yüklü siz değerli dostlarımız için hazırlanmış en içten dostluk mesajlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Hergün siz değerli dostlarımıza güzel dostluk mesajları derleyip, toplamaktayız. Bu yazımızda ise, en güzel dostluk sözlerini siz değerli kullanıcılarımıza sunuyoruz. Dilediğiniz dostluk mesajlarını arkadaşlarınızla paylaşabilirisiniz, onlarında haberi olmasına yardımcı olmuş olursunuz.

ANLAMLI DOSTLUK MESAJLARI

Başka bir kişiyle olan ilişkimizde, kantarın bizim tarafımızdaki ölçeğine birkaç tahıl tanesi kadar hata koyduğumuzda, bazen uygun bir arkadaşlık dengesi yakalarız.

– Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir. Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir. Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgârdır ve hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle.

Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine âşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya âşık olan insanlar amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

– Hayatı yenecek kadar güçlü, hayattan beklentilerini alacak kadar umutlu, umudunu yitirmeyecek kadar inançlı, mutlu ve sevgi dolu günler senin olsun can dostum.

Yastık diye başını ateşe dayayan, yatak diye yılanların üzerinde yatan bir adam, emniyet ettiği bir arkadaşından düşmanlık sezen bir adamdan daha rahat uyur.

– Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

Doğruların borcu arkadaşlara iyilik etmektir, kötülük etmek değil. Dostlar aynadır o yüzden hep bana doğruları söyle, dostumun doğruları yaralamaz beni.

– Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun arkadaşım.

– O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın, gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın, arkadaş eli elini hiç bırakmasın ne olur.

DOSTLUK SÖZLERİ

Arkadaşlık ağaca benzer, kurudu mu yeşermez artık. Kalbini kırma dostunun bir daha gönlünü alsan da kalpte leke hep kalır.

– Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan. Acında da mutluluğunda da hep yanındayım dostum.

Arkadaşınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür. Kapımızı hep açık tutarız biz dostlarımıza.

– Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni. Kırma kalbimi ey dostum sen benim kardeşimsin.

Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir. Ben seni olduğun gibi kabul ediyorum canım arkadaşım.

– En vefakâr dostumuz gölgemizdir bilirsiniz. Ama unutmayın ki; o da yoldaşlık etmek için güneşli havayı bekler.

En iyi arkadaş, kendisinden başkasına, arkadaşlarını muhtaç etmeyendir. Sen benim en candan arkadaşımsın.

– Ben arkadaş gözü göremezsem bu gözlerim nemdir benim. Sesin duymazsam kalbim gamdır benim.

Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılmaz.

– Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür. İyi ki varsın ve hep yanımdasın can dostum.

Dostluk unutulmayacak kadar güzel ve sadece ender insanlarla yaşanacak kadar özeldir.

– Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır; kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

Yıldızlar kadar dostun olacağına alacakaranlıkta parlayan Ay gibi tek dostun olsun bu hayatta.

– Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.

Dostluk iki yürek arasında akan bir nehir gibidir. Gittiği yeri de temizler geldiği yeri de.

– Bir kalemde silebiliyorsan eğer kusurunu sil. Dostunun dostluğunu değil.

Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz eleştirin, basit bir kimseyi dost edinmek isterseniz övün.

– Kardeş, dost olmayabilir ama dost, her zaman kardeştir. Sen de benim biricik kardeşim ve can dostumsun.

Dostluk Mesajları sayfamızda, en anlamlı dostluk adına yazılmış sözleri derleyip, topladık değerli dostlarımız için. Her gün yeni, dostluk mesajlarını sayfamızda bulmanız mümkündür. Sizinde aklınızda güzel dostluk mesajları varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Dostluk Mesajları sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Cuma Mesajları