Farid Farjad Sözleri

BY ADMİN 9 Mart 2018

Farid Farjad Sözleri Ünlü Düşünür Farid Farjad Sözü, Birbirinden anlamlı ve harbi farid farjad sözlerini sayfamızdan bulabilirsiniz.

Farid Farjad Sözleri Ünlü Düşünür Farid Farjad Sözü

ANLAMLI FARİD FARJAD SÖZLERİ

Farid Farjad Sözleri

Sayfa İçeriği: Farid Farjad Sözleri 2018, Farid Farjad Sözleri Uzun, Farid Farjad Sözleri Facebook, Farid Farjad Sözleri Kısa, Farid Farjad Şiirleri, Farid Farjad Sözleri Anlamlı, Farid Farjad Sözleri Golha, Farid Farjad Sözleri Hiçlik

Birbirinden güzel anlam dolu farid farjad sözlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Siz değerli dostlarımız için hazırladığımız vede derlediğimiz en güzel farid farjad sözlerine yazımızın devamından ulaşabilir, arkadaşlarınızada gönderebilirsiniz. Hoşunuza giden farid farjad sözlerini sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

ÖZLÜ FARİD FARJAD SÖZLERİ

Kemanın inceldiği noktada, ben bu hayat denilen kurmacadan kopuyorum. Günlük hayatın tekdüzeliğinden, küresel emperyalizmin popüler kültüründen ve en çokta özünü yitirmiş, içi boşaltılmış, değersizliği kendine paye edinmişlerden kurtulmak ve kaçmak.

– Birinin hayatına, birinin üzüntüsüne, birinin mutluluğuna, birinin ruhuna, birinin eline, yüzüne, sırtına, omzuna, yüreğine, bazen söz, bazen göz, çoğu zaman kalbinizle minicik de olsa, tüm samimiyetinizle dokunun.

Biri vardır ama yoktur. Biri hem sizindir hem de asla değil. Biri, hem hissettikleriniz hem hissizliğinizdir. Hem içinizdeki kahkaha hem sessizliğinizdir.

– Tam uyuyacaksınız bir çığlık sesi. Çocuğunuz ağlıyor. Ne mutlu size ki o hayatta. Dünyanın başka bir yerinde şu an çocuklar ölüyor.

Güzel konuşmak, düşünmek, halden anlamak, sevmek, düşeni kaldırmak, ağlayanı güldürmek, sarılmak hep bedava biliyor musunuz?

– Dünyada yüzlerce milliyet, dil, din, mezhep olabilir. Ama sadece iki çeşit insan var. Vicdanı olan ve vicdanı olmayan.

Ve sordular: Neresi daha karanlık bu alemin? Ve ben cevap verdim: sevginin olmadığı her yer.

– Vefalı insan; birçok zararınızı da görse, bir iyiliğinizi unutmaz. Nankör insan; bir tek zararınızı görse, bütün iyiliklerinizi unutur.

Yıllar sonra öğrendim ki; bağırıp çağırmana gerek yok! Sesini duymak isteyene bir fısıltın yeter.

– Herkes kalbinin renginde yaşar hayatı ve herkes kalbinin rengini bulaştırır etrafındakilere.

İnsan, acıdan, ayrılıktan, hasretten, beklemekten, yoksulluktan üşür. Ama en çok çaresizlikten üşür.

– Hiçbir tabela yazmaz, mutluluğa kaç kilometre kaldığını. Ama yine de yola çıkmak lazım.

Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez.

– Acı diyorum efendim, o da evrensel olmalı; Bir çocuğun eline diken batsa; insanoğlu yanmalı.

Bir acının resmi çekilmiyor. Bir de sevdanın. Çizgiler gelip insanın yüzüne yapışıyor.

– Tamam, ölmek için doğuyoruz da. Yanlış giden bir şeyler var! Neden yaşamadan, ölüyoruz!

KISA FARİD FARJAD SÖZLERİ

Acı diyorum efendim, o da evrensel olmalı; Bir çocuğun eline diken batsa; insanoğlu yanmalı.

– ‘Güzel insan’ aramak ile ‘insandaki güzelliği’ aramak mctuncer.com arasında derin bir fark vardır.

Ey hayat, gülümseyerek bakıyorsak sana, bil ki zafer bizimdir.

Farid Farjad Sözleri sayfamızda siz değerli dostlarımız için derlediğimiz en güzel farid farjad sözleri bulunmaktadır. Sizde farid farjad sözleri biliyorsanız bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Farid Farjad Sözleri sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Tuncel Kurtiz Sözleri