Dursun Ali Erzincanlı Sözleri

BY ADMİN 4 Mart 2018

Dursun Ali Erzincanlı Sözleri Dursun Ali Erzincanlı Güzel Sözler, Birbirinden güzel dursun ali erzincalı sözlerini sayfamızdan bulabilirsiniz.

Dursun Ali Erzincanlı Sözleri Dursun Ali Erzincanlı Güzel Sözler

Dursun Ali Erzincanlı Sözleri

Sayfa İçeriği: Dursun Ali Erzincanlı Sözleri Uzun, Dursun Ali Erzincanlı Sözleri Kısa, Dursun Ali Erzincanlı Sözleri Facebook, Dursun Ali Erzincanlı Şiirleri, Dursun Ali Erzincanlı Şiir Sözleri, Dursun Ali Erzincanlı Sözleri 2018, Dursun Ali Erzincanlı Anlamlı Sözleri

Birbirinden güzel dursun ali erzincalı sözlerini sayfamızdan bulabilirsiniz. Siz değerli dostlarımız için hazırladığımız, en güzel dursun ali erzincalı sözlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz gibi kullanabilir, sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

DURSUN ALİ ERZİNCANLI EN GÜZEL ŞİİR SÖZLERİ

Nazarınla büyür yesribin çocukları Nazarınla taşları elmasa çevirirsin Gökyüzünden ayet yağar cibril yağmurlarıyla kalbine inenleri İnsanlığa veririsin Ve son kez açılır semanın kapıları son kez vahyi getirir cibrili emin.

– Diğerinden ebu talip Seni büyütmek Fatıma’ya nasipmiş Şefkat kanatlarını yerlere serip saçlarını toplamak Bir anne gibi saçlarını taramak ona nasipmiş, Adın geçer Hatice’nin kalbinde en sevgili yar.

Medine-i Münevvere’den dünyaya yayılan ashabın gibi, Eyyüb Sultan gibi, Kab bin Malik gibi, bir fecir vaktinde, henüz yirmisinde yirmi beşinde, bırakarak yurtlarını ocaklarını, hedeflerine ilahi rızayı koyan, arkalarına bakmayı ar sayan, yiğitler görecektin.

– Ey Rabbimiz! Rasulünü anışımızdan haberdar et! O’na binler salat, binler selam! Habibine Makam-ı Mahmut’u ver. O’na vesileyi lutfet. O’nu refik-i Âlâya yükselt. Bizi de affet. O’nun hatırına affet, zatının hatırına Affet.

Ben sana dağlarımın kokusuyla gelmiştim. Ben seni dağlarımın kokusuyla sevmiştim. Bırakıp gitmemeyi, terk etmemeyi, beklemeyi. Öğrendiğim dağlarımın kokusuyla.

– Rahmetini umarak günahkar bir dille; Allah azze ve celle Ya rasulallah, alemlere rahmet hayatın geçiyor kalbimizden, kalbimizden seyrediyoruz seni.

Sevgili! Ümmü Mektum gibi, Seni görmeden sana sesleniyoruz. Alıp verdiğin nefesi duyar gibi, Sanki açınca gözlerimizi, Seni görecekmişiz gibi, Sana sesleniyoruz.

– Onlar deli diyorlardı sana, sen susuyordun. Mecnun diyorlardı, şair diyorlardı, sen susuyordun. ‘Seni bizim elimizden kim kurtaracak’ diyorlardı.

Gelseydin, dolaşsaydın sofralarımızı, bir tabak fazla görecektin, Bir bardak, bir kaşık fazla. Ve sofrada bir yer boş, başköşe!

– Benden sonra öyle kimseler gelecek ki, keşke peygamberi görseydik de ne malımız ne de evladımız olsaydı diyecekler.

Sana armağanları olan şapkayla gizle yüzünü. Göster! Ah! Gösterme, gösterme yüzünü. Yine de gizle, ört hislerini.

– Dünyayı ele geçirmek için ahreti vermek ve insanlara yaranmak için Allahü Tealayı bırakmak ahmaklıktır.

Mekke çocukları annelerine seslenirler miydi senin yanında? Onlar anne deyince sen yere mi bakardın.

ANLAMLI DURSUN ALİ ERZİNCANLI SÖZLERİ

– İçimden bir his şöyle diyor: Ayrıl arkadaşlarından istasyonda. Sabahleyin git kente. İliklenmiş ceketinle.

Dikkat! Ölümü düşündüğünde, mezar taşın olmasın yattığın yeri belirten. Üzerinde bir yazıyla seni ele veren.

– Bunları sana anlatamazdım şehir gülü. Çünkü sen büyük şehrin insanıydın. Büyük sözler duymalıydın.

Adın geçer Hira’yı vahyin kokusu sarar nur mctuncer.com yağar nur dağına Mübarek ayağına sabahın serinliği vurur.

– Haremde namaz kılışın geliyor aklımıza. Başına pislikler saçılıyor. Başlar feda o mübarek başına.

Sen yoktun. Hz Âdem’deydi nurun Önce cenneti, Sonra yeryüzünü şereflendirdin.

– Âlemlere rahmet hayatın geçiyor kalbimizden, Kalbimizden seyrediyoruz seni.

– Efendim! Senin yerine de anne dedik annemize, Senin yerine de baba dedik.

Ya rasulallah. Mekke çocukları annelerine seslenirler miydi senin yanında.

– Sorulardır sana bütün verebildiğim. Ve gelen yanıtları kabullenmeliyim.

Serçesi ölen 5 yaşındaki çocuğa taziyeye giden bir Peygamber sevilmez mi?

Dursun Ali Erzincanlı Sözleri sayfamızda sizin için derlediğimiz en güzel dursun ali erzincanlı anlamlı sözleri bulunmaktadır. Sizinde aklınızda yada bildiğiniz dursun ali erzincanlı sözleri varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Dursun Ali Erzincanlı Sözleri sayfamızı arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Anlamlı Ünlü Sözler