Sait Faik Abasıyanık Sözleri

BY ADMİN 18 Aralık 2018

Sait Faik Abasıyanık Sözleri Sait Faik Abasıyanık Mesajları, sayfamız da düzenlediğimiz en güzel sait faik abasıyanık sözlerini bulabilirsiniz.

Sait Faik Abasıyanık Sözleri Sait Faik Abasıyanık Mesajları

SAİT FAİK ABASIYANIK MESAJLARI

Sait Faik Abasıyanık Sözleri

Sayfa İçeriği: Sait Faik Abasıyanık Sözleri 2019, Sait Faik Abasıyanık Sözleri Yeni, Sait Faik Abasıyanık Sözleri Kısa, Sait Faik Abasıyanık Sözleri Anlamlı, Sait Faik Abasıyanık Sözleri Uzun, Sait Faik Abasıyanık Sözleri Facebook, Sait Faik Abasıyanık Sözleri Kısa, Sait Faik Abasıyanık Mesajları

Sayfamız da derlediğimiz birbirinden güzel, sait faik abasıyanık sözlerini bulabilirsiniz. Sizde hoşunuza giden sait faik abasıyanık sözlerini sosyal ağlarımız da paylaşabilir vede sevdiklerinizi de sayfamızdan haberdar edebilirsiniz. En güzel sait faik abasıyanık sözleri için yazımızın devamına gidebilirsiniz. Birbirinden güzel sait faik abasıyanık sözlerini arkadaşlarınıza gönderek, onlarında kullanmasnı sağlayabilirsiniz.

EN GÜZEL SAİT FAİK ABASIYANIK SÖZLERİ

Karıcağızının hâlâ pembe yüzünü, oğlunun ikide bir şaplak indirdiği güzel ensesini, kızının kirpiğini bir özleyiş özledi. İnsan radyosunu, radyosunun bulanık yeşil gözünü, kırmızı, yeşil, sarı çizgilerle çizikli gavur şehirleri adı dolu aydınlık yerini de özler miymiş? Allah kahretsin! Özlermiş insan duygulu olunca.

– Şu karşıki sandalı görüyor musun? Bakın sahile yaklaşıyor. Onu yürüten şey nedir? Kürekleri değil mi? Ya şu uçan martılar! Kanatları yolunsa artık uçabilir mi? Düşünce de böyledir. Dört duvar arasına kapatılmak istenirse kanatsız kuş, küreksiz sandal oluverir ve bütün manasını kaybeder.

Haksızlıkların olmadığı bir dünya… İnsanların hepsinin mesut olduğu, hiç olmazsa iş bulduğu, doyduğu bir dünya… Hırsızlıkların, başkalarının hakkına tecavüz etmelerin bol bol bulunmadığı… Pardon efendim! Bol bol bulunmadığı ne demek? Hiç bulunmadığı bir dünya…

– Ben hikâyeciyim diye sizden ayrı şeyler düşünecek değilim. Sizin düşündüklerinizden başka bir şey de düşünemem. O halde bu adamın hikâyesi ne olabilir? Sakın benden büyük vakalar beklemeyin, n’olur? Aşkın birçok rengi vardır. Mavi, koyu mavi, kapalı mavi, açık mavi, deniz mavisi, havuz mavisi, okyanus mavisi, gökyüzü mavisi… Sen yeter ki iste! Hadi gülümse, bulutlar gitsin!

Yeniden doğulmaz. Doğsan bile ne olacak? Seni iki senede, iki sene de değil, iki günde aynı insan ederiz. Aynı kendini düşünen, aynı haris, aynı kıskanç, aynı kötü huylu, aynı sarhoş, aynı budala oluverirsin.

– Ne kadar üstü başı düzgünler, suratı ciddiler, hali azametliler içinde kalmışım ki bir türlü hikâyeme yanaşamıyorum.

SAİT FAİK ABASIYANIK ANLAMLI SÖZLERİ

Edebi eserler, insanı yeni ve mesut, başka iyi ve güzel bir dünyaya götürmeye yardım etmiyorlarsa neye yarar?

– Hepimiz, sırtımızda ve elbisemizin altında, gözlerimizin içinde bir müstakbel ölü gezdirmiyor muyduk?

Kadın raks ederken güzeldir, bayrak dalgalandıkça, deniz köpürdüğü zaman, insan ihtirasla yaşarken.

– Yağmurlu havada da birbirinin yüzüne bakmayı arzu eden insanlar birbirlerini güzel görürler.

Nefes aldığın şehir ne kadar şanslı… Kim bilir, sesini mctuncer.com gökyüzü sanan kuşlar bile vardır.

– Aşkın bir kanadı vardır kırmızıdır, delinir, kan akar. Bir kanadı var, zehir yeşili.

Ben böyleyim işte. Kederimi unutmak için sanki kedersizmişim gibi yaparım.

– Şiir olmayan yerde insan sevgisi de olmaz, insanı insana ancak şiir sevdirir.

Güldüğü zaman insandan üstündür. Bakmaya doyamam.

– Kıskanç değilim fakat başkalarına bakma! Beni çıldırtacaksın.

Doğru, yalnız hayalle geçiniyorum; ben yalnız hayal kuruyorum.

– Bu yürek, bizim yüreğimiz bir tahtası eksiklerin yüreğidir.

Şu uyku insanın sevgilisi gibi bir şey, gelmeyince sinirlendiriyor.

– Ben bir acayip oldum. Gözüm kimseyi görmüyor, kimsenin kapımı çalmasını istemiyorum.

Sonra oturup hüngür hüngür ağlasam… Boş geçirdiğim, bağırmadığım, sustuğum günlere.

– Beklersem gelmez ki… Beklemesem gelir mi? Umut vardır. Beklemediğim zaman umut vardır.

Sabahleyin uyanır uyanmaz aklımdaydın. Güldüm. Kalktım. Bunu anlatmaya sana geldim. Ne dersin?

SAİT FAİK ETKİLİ SÖZLERİ

Yalnızlık dünyayı doldurmuş. Sevmek, bir insanı sevmekle başlar her şey. Burada her şey bir insanı sevmekle bitiyor.

– Eğer doğduğun zaman Havra kapısına bırakırlarsa Yahudi olursun, cami kapısına bırakırlarsa Müslüman, kilise kapısına bırakırlarsa Hristiyan olursun.

Önümüzdeki hayat. Her gün bir başka uykuya yatıp bir başka rüya göreceğiz. Halbuki zaman, ağır ağır bizimle beraber akan nehir, bir göle varıyordu. Bu gölde artık biz akmıyor, dalgalanıyorduk. Yahut bana öyle geliyordu.

– Ben, iskambil oynarken, yanımda birisi durursa pek memnun olurum, o zaman oyunu da iyi oynarım. Yalnız başına olan insan kadar büyük adam yoktur ama insanlarla beraber olan insan hakiki kıymetini ölçer, biçer.

Hani bazı çocuklar ısrarla bir fena hareketi yapmadıklarını iddia ederler. Hakikaten de yapmamışlardır. Ama yapmış gibi bir halleri de vardır. Yapmamış insanların tabiiliğini bir türlü alamazlar. İşte ben o çocuklardan biri gibiydim.

Sait Faik Abasıyanık Sözleri, sayfamız da düzenlediğimiz sait faik abasıyanık sözlerine ulaşabilirsiniz. Sizde hoşunuza giden sait faik abasıyanık sözlerini sevdiklerinizle paylaşabilir vede onları da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; İslami Evlilik Sözleri