Öğretmenler Günü Mesajları

BY ADMİN 20 Kasım 2020

Öğretmenler Günü Mesajları En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları, sayfamız da düzenlemiş olduğumuz birbirinden anlamlı öğretmenler günü mesajlarını bulabilir ve arkadaşlarınıza da gönderebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Mesajları En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler Günü Mesajları 2020

Öğretmenler Günü Mesajları

Sayfa İçeriği: Öğretmenler Günü Mesajları, Öğretmenler Günü Mesajları 2020, En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları, En Anlamlı Öğretmenler Günü Mesajları, Öğretmenler Günü Mesajları Whatsapp, Öğretmenler Günü Mesajları Kısa, Öğretmenler Günü Mesajları Yeni, Öğretmenler Günü Mesajları Twitter, Öğretmenler Günü Mesajları Facebook, Öğretmenler Günü Mesajları Instagram, Öğretmenler Günü Mesajları Özlü, Öğrencilerden Öğretmenler Günü Mesajları

Sitemiz de derlediğimiz vede hazırladığımız en güzel öğretmenler günü mesajları yer almakta. Sizde beğendiklerinizi sosyal ağlarınız da kullanabilir ve arkadaşlarınızı öğretmenler günü mesajları sayfamızdan haberdar edebilirsiniz. Birbirinden güzel öğretmenler günü mesajları için yazımızın devamına gidebilirsiniz. Sizde hoşunuza giden öğretmenler günü mesajlarını sevdiklerinize gönderebilir onlarında sözlerden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir.

– En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur.

Geçen yıl bilmiyordum. Ne okuma ne yazma. Sönmez ışıklar tutan, siz oldunuz yoluma. Bir yıl içinde bana, çok bilgiler verdiniz. Anne sevgisi gibi içimdedir sevginiz.

– Okulumu açarak talebelerim ile bol irfan vereceğim, ilme susamışlara. Ama yılmayacağım, dökülsem de n’olacak? Yılmazlardan ide var, bu yurt için başımda.

Aydınlığa giden sonsuz yollardan, tomurcuklar açan yeşil dallardan, bahçedeki taze, solmaz güllerden, baharlarla bağlar ötesinden gel öğretmenim…

– Bilgi demetleri sun, yine bana, yine yalçın dağlar ötesinden gel… lşık saç, erdem ver, sisli dünyama, yine altın çağlar ötesinden gel öğretmenim…

Sevgiyle, bilgiyle yoğurdun bizi, bu azimle aştık cahillik denizini, barışın güvercini, doğruluk hazinesi, inan ki sensin, can öğretmenim…

– Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

Öğretmenler Günü Mesajları Yeni

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir mctuncer.com toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

Sakın gitmesin ağrına bir hevesim yok yarına utancımdan mezarına gelemedim öğretmenim affet beni öğretmenim.

– Ben bir köy öğretmeniyim, alnımda ışık, gözlerimde nur… Alıp götürmeyin beni şehirlere, götürmeyin ne olur.

Öğretmen bir kitap gibidir, ne kadar konuşursa o kadar bilgi verir… Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Talebelerine öğrenme arzusu aşılamayan bir öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir.

– Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Hz. Ali Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinmez.

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Her meslek ama her meslek öğretmenlerin elinden geçmektedir geçer geçiyor…

Gelecek nesiller öğretmenlerin elindedir… Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Öğretmen ve ağaç ürünlerinden belli olur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Öğretmenlik tanrı sanatıdır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.

Okumayı yazmayı hızlı düzgün saymayı her an dürüst olmayı sen öğrettin öğretmenim…

– Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Dünyada her şeye değer biçmek mümkündür, fakat öğretmenin eserine asla değer biçilemez.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

– Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. Nice öğretmenler günlerine.

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. Gününüz kutlu olsun sevgili öğretmenlerim.

– Bütün donanımıyla askere değil de elinde alfabesiyle öğretmene güvenirim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. Atatürk Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Öğrencilerden Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinemez. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

– Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Atatürk Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Okumayı, yazmayı, doğru olmayı, küçüğe sevgi, büyüğe saygı duymayı, bir karış vatan toprağı için ölmeyi, sen öğrettin bana, can öğretmenim…

– Pırıl pırıl meşalesin durmadan yanan, canım öğretmenim, can öğretmenim. Öyle bir abidesin ki hiç yıkılmayan, canım öğretmenim, can öğretmenim.

Bilgiyi kafalara perçinleyebilirsem; gelecek günlerimi mutlu görebilirim. Yurdun evlâtlarını tüm okumuş görürsem, işte ruhum, o zaman rahat ölebilirim…

– Bilginin ışığında yükselecek bu vatan benin adım öğretmen bana emanet vatan isterse bir şehirde ya da bir dağ köyünde benim adım öğretmen gezerim belde belde…

Ahdettim, yemin ettim dönmeyeceğim geri; gidiyorum yurdumun çok uzak diyarına. Cehalet cinlerinin cirit oynayan yeri; şimdi beni bekliyor, bakıyor yollarıma…

– Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın kültürün müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik uygulama mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.

– Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır.

Öğretmenler Günü Mesajları, sayfamız da düzenlediğimiz birbirinden güzel öğretmenler günü mesajları yer almakta. Sizde beğendiğiniz öğretmenler günü mesajlarını sosyal ağlarınız da paylaşarak arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz. En güzel öğretmenler günü mesajları için sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Fotoğraf Mesajları