Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

BY ADMİN 5 Ekim 2018

Öğretmenler Günü ile ilgili Sözler Öğretmenler Günü İle İlgili Mesajlar, sayfamız da hazırladığımız birbirinden güzel öğretmenler günü ile ilgili sözleri bulabilirsiniz.

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Öğretmenler Günü İle İlgili Mesajlar

ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÖZLERİ

Öğretmenler Günü ile ilgili Sözler

Sayfa İçeriği: Öğretmenler Günü ile ilgili Sözler 2018, Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Yeni, Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Uzun, Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Facebook, 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler, Öğretmenler Günü İle İlgili Güzel Sözler, Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Anlamlı, Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Özlü, Öğretmenler Günü İle İlgili Mesajlar

Sitemiz de derlediğimiz en güzel öğretmenler günü ile ilgili sözleri bulabilirsiniz. Sizde hoşunuza giden öğretmenler günü ile ilgili sözleri, öğretmeninize gönderebilirsiniz. En güzel öğretmenler günü ile ilgili sözleri sosyal ağlarınız da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilir onların da öğretmenler günü ile ilgili sözleri kullanmasını sağlayabilirsiniz.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ ÖZLÜ SÖZLER

Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu, başarılarınız daim olsun.

– Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Atatürk

– Tüm bildiklerini bize öğrettin, millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Siz öğretmenler “sevgi elçileri” siniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen o bedellerin, kıvancındır üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Muallimler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Atatürk

– Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Atatürk

– Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

– Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Atatürk

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. Atatürk Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ DUYGUSAL SÖZLER

Öğretmenlik Tanrı sanatıdır. Hz. Ali Güzel insan sevgili hocam hayatım boyunca seni unutmayacağım.

– Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Atatürk

– Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen mctuncer.com de çocuğa odur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Değerini hiçbir zaman bilemeyeceğimiz dünyanın en değerli insanlarının 24 Kasım öğretmenler gününü kutlarım.

– Canım öğretmenim 24 Kasım öğretmenler günün kutlu olsun…

Bir harf öğretene köle olmamız öğütlenmişken bize hayatı öğretenlerin değerini bilmiyoruz. 24 Kasım kutlu olsun.

– Bir çocuğun hayatındaki en büyük şans iyi bir öğretmene denk gelmesidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Ülkemizin fedakâr öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

– Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. Atatürk 24 Kasım tüm öğretmenlere hayırlı olsun…

– Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Hz. Ali Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.

– Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. Diyojen Canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.

– Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Atatürk

– Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler. Atatürk

Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir. Atatürk 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ulusa kutlu olsun.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. Atatürk

– Vatan bir okulsa ilk nöbettesin, ilim denizinde hep seferdesin, kutsal mesleğinle gönüllerdesin, benim de gönlümü al öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. Atatürk

– Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki, çevrende insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları küçük görmeyesin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler, sayfamız da 24 kasım öğretmenler günü sözlerini bulabilirsiniz. Sizde öğretmeninize sayfamızda yer alan öğretmenler günü ile ilgili sözlerden hoşunuza gidenleri gönderebilirsiniz. En güzel vede anlamlı öğretmenler günü ile ilgili sözlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Sevgiliye Aşk Sözleri