Aşure Günü Sözleri

BY ADMİN 25 Eylül 2018

Aşure Günü Sözleri Aşure Günü İle İlgili Güzel Sözler, sayfamız da derlediğimiz en güzel aşure günü sözlerini bulabilirsiniz…

Aşure Günü Sözleri Aşure Günü İle İlgili Güzel Sözler

AŞURE GÜNÜ MESAJLARI

Aşure Günü Sözleri

Sayfa İçeriği: Aşure Günü Sözleri 2018 , Aşure Günü Sözleri Yeni, Aşure Günü Sözleri Anlamlı, Aşure Günü Sözleri Kısa, Aşure Günü Sözleri Faebook, Aşure Günü Kutlama Sözleri, Aşure Günü Mesajları, En Güzel Aşure Günü Sözleri, Aşure Günü İle İlgili Güzel Sözler

Sayfamız da derlediğimiz en güzel aşure günü sözlerini bulabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz birbirinden güzel aşure günü sözlerini yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Sizde sevdiklerinizle aşure günü sözlerini paylaşarak onları da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz. Birbirinden güzel aşure günü sözleri için yazımızın devamına giderek hoşunuza gidenleri sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz.

AŞURE GÜNÜ ÖZLÜ SÖZLERİ

Ensar’dan Muavviz kızı Rubeyyi rivayet etmiştir: “Aşure gününün kuşluk vaktinde ensar köylerine şöyle haber göndermiştir: “Kim oruçlu olarak sabahladıysa orucunu tamamlasın. Kim de oruç tutmadıysa günün geri kalan kısmında hürmeten oruçlu gibi tamamlasın.” Biz oruç tutar, çocuklarımıza da tuttururduk.

– Muharrem ayı Hicrî senenin başlangıcıdır. Böyle bir yılı oruç gibi hayırlı bir temele dayamak daha güzel olur. Bereketinin devamı da daha fazla ümit edilir.” İmam-ı Gazali

Aşure günü ilim meclislerine gitmek hakkında da Peygamber Efendimiz: “Kimki Aşure günü Allah’ı zikreden bir topluluğa gider, onlarla beraber bir saat bulunursa, onu cennete koymak Allah üzerine vacip olur.” buyurmuştur.

– Muharremin Onuncu gününe Aşure Günü denir. Bugüne özel bir saygı gösterilmelidir. Çünkü Arşın hamili bulunan melekler o günün değerini bilirler. Aşure gününüz mübarek olsun.

Sıla-i rahmi terk eden, Aşure günü akrabasını ziyaret ederse, Yahya ve İsa’nın sevabı kadar ecre kavuşur. Hadis-i Şerif

– Aşure günü, on Müslümana selam veren, bütün Müslümanlara selam vermiş gibi sevaba kavuşur. Hadis-i Şerif

Aşure gününün bütün hayır ve bereketlerine nail olabilmemiz duasıyla aşure günümüz mübarek olsun.

– Aşure günü, ilim öğrenilen veya Allahı zikredilen bir yerde, biraz oturan, cennete girer. Hadis-i Şerif

Aşure günü, aile efradının nafakasını geniş tutanın, bütün yıl nafakası geniş olur. Hadis-i Şerif

– Aşure gününüz mübarek olsun. Tuttuğunuz oruçlar ve dualarınız makbul ve kabul olsun.

Aşure günü oruç tutanın, bir yıllık günahları affolur. Hadis-i Şerif

– Aşure hazırlayan elleriniz dert görmesin. Güzel güzel paylaşmanızı dilerim.

Aşure gününde yapacağımız tüm ibadetlerinizin kabul olmasını dilerim.

– Aşure günü tüm islam alemine hayırlar getirmesi dileğiyle.

EN GÜZEL AŞURE GÜNÜ SÖZLERİ

Aşure paylaşmaktır. Aşure gününüzü kutlarım.

– Aşurede içe katılan fındık fıstık değil, sevgilerimizdir. En tatlı günler sizin olsun.

Aşure gününde sevgilerimizi de paylaşalım güzel günler ülkemizin olsun.

– Aşure toplumu birbiriyle kucaklaştıran güzel bir gün. Aşure gününüzü kutlarım.

Aşure gününüz mübarek olsun dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun.

– Aşure günü gusleden mümin, günahlardan temizlenir. Hadis-i Şerif

Allah’ü Teala, birçok duaları Aşure günü kabul etmiştir. Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun.

– Allah’ü Teala bizleri birlikten mctuncer.com beraberlikten iyilikten güzellikten ayırmasın. Muharrem ayı herkese hayırlı olsun.

Aşure gününüz mübarek olsun dualarınız kabul olsun. Allah aşure gününde tutulan oruçları kabul etsin.

– Aşure gününde yaptığınız tüm ibadetler kabul olur. İnşallah Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın.

AŞURE GÜNÜ ANLAMLI SÖZLERİ

Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder. (et-Tergîb ve’l-Terhib 2/116)

– Akıllı ol ey nefsim Ve bu fırsatı kaçırma. Senin bu kadar günahlarının arasında bu tür fırsatlara ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu unutma. Tövbe et ve Yüce Allah’a dön. Aşüre günümüz mübarek olsun.

“Kim akrabaları ile ilişkisini kesmiş iken Aşure günü onları ziyaret ederse Allah’ü Teala ona Zekeriyye (A.S.) ve İsa (A.S)’ın nasibini verir. Ve orta parmakla şehadet parmağının yakınlığı gibi cennette o iki Peygambere Aleyhimüsselam komşu eder.” Şir’atül-islam şerhi

– Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam, “Muharrem ayında oruç tut. Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin tevbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir” buyurdu. Tîrmizî. Savm: 40.

Aşure günü oruç tutmak çok faziletlidir. Bu oruç hakkında Peygamber (s.a.v.)efendimiz şöyle buyurmuşlardır. “Aşurenin faziletine kavuşmaya çalışınız, çünkü o, Allahü Tealanın günler arasında Aşure mübarek bir gündür. O günde oruç tutana Allah nezdinde bulunan Meleklerin, şehitlerin ve salihlerin ibadetleri kadar sevap verilir.” Şiratül-islam şerhi

Aşure Günü Sözleri, sayfamız da derlediğimiz en güzel aşure günü sözlerini bulabilir vede arkadaşlarınıza da gönderebilirsiniz. Sizde sosyal ağlarınız da sayfamızı paylaşarak yeni vede güncel aşure günü sözlerinden haberdar olabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Cemal Süreya Sözleri