10 Kasım Sözleri

BY ADMİN 9 Kasım 2018

10 Kasım Sözleri Atatürkü Anma Günü Sözleri 2019, sayfamız da derlediğimiz birbirinden güzel 10 kasım sözlerini bulabilirsiniz.

10 Kasım Sözleri Atatürkü Anma Günü Sözleri 2019

10 KASIM GÜZEL SÖZLERİ

10 Kasım Sözleri

Sayfa İçeriği: 10 Kasım Sözleri 2019, 10 Kasım Sözleri Yeni, 10 Kasım Sözleri Uzun, 10 Kasım Sözleri Facebook, 10 Kasım Sözleri Kısa, 10 Kasım Sözleri Anlamlı, Duygusal 10 Kasım Sözleri, 10 Kasım Sözleri Atatürk, 10 Kasım Sözleri İnstagram, 10 Kasım Güzel Sözleri

Sayfamız da hazırladığımız birbirinden güzel 10 kasım sözlerini bulabilirsiniz. Sizde hoşunuza giden 10 kasım sözlerini arkadaşlarınızla paylaşabilir, onların da 10 kasım sözlerinden haberi olmalarını sağlayabilirsiniz. Birbirinden özenle seçilmiş 10 kasım sözlerini yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz 10 kasım sözlerini sosyal ağlarınız da kullanabilirsiniz.

EN GÜZEL 10 KASIM SÖZLERİ

Gidiyor Ata’m, gidiyor eller üstünde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata’m izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin değerini bilip, her zaman en yükseğe, ileriye taşımalı.

– O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

– Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

– Ey yüzü gibi kalbi de güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir On Kasımı daha seni yâd ederek anıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

– Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.

– Bizim ATATÜRK sevgimiz anayasanın ilk üç maddesi gibidir. Değişmez, Değiştirilemez, Değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

ANLAMLI 10 KASIM SÖZLERİ

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

– Dünya’nın 7 harikasını bilmem ama Türkiye’nin tek harikası var Mustafa Kemal Atatürk.

Kimseyi görmedim ben senden daha güzel kimseyi tanımadım ben senden daha özel.

– Her eserin bir imzası vardır. Bu ülkenin imzası da Atatürk’tür. Ruhun şad olsun.

Büyük Atatürk! Seni mctuncer.com seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

– 10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.

2018 10 Kasım’ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun.

– Mustafa Kemaller ölmez, rahat uyu paşam.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın.

– Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.

Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür.

– Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…

Mustafa Kemal Atatürk bir siyasi görüş değil ülkenin kurucusu ve kurtarıcısıdır daha ötesidir kısacası.

– Görmeden, onunla konuşamadan, kokusunu bile içine çekemeden özleyeceğiniz kişiler vardır, Atatürk gibi…

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz 95. Yaşında. Ayyıldızlı bayrağın altında nicelerine. Sevgi saygı ve özlemle…

– Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen 80 yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun…

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk’sün…

– 10 Kasımda ben üzgünüm neden? Çünkü bizden ayrıldı Atatürk’üm, bizden kalbimiz kırık gönlümüz buruk çünkü bizden ayrıldı en güzel varlık.

Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. 80 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

DUYGUSAL 10 KASIM SÖZLERİ

Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti’nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.

– Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

-Mustafa kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, her şeyi bitmiş bir bina değildir. Onu ancak devam ettirerek, sürdürerek sevebiliriz. Kendisine yeni şeyler, yeni değerler ekleyerek sevebiliriz. Yalnız yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o zaman kazanmış olacak.

Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

10 Kasım Sözleri, sayfamız da derleyip, düzenlediğimiz en güzel 10 kasım sözlerini bulabilirsiniz. Sizde beğendiklerinizi sosyal ağlarınız da vede arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz birbirinden özenle seçilmiş 10 kasım sözleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; Anlamlı Güzel Sözler