Attila İlhan Sözleri

BY ADMİN 13 Aralık 2018

Attila ilhan Sözleri En Anlamlı Attila İlhan Sözleri 2019, sayfamız da düzenlediğimiz birbirinden güzel attila ilhan sözlerini bulabilirsiniz.

Attila İlhan Sözleri En Anlamlı Attila İlhan Sözleri 2019

ATİLLA İLHAN MESAJLARI

Attila ilhan Sözleri

Sayfa İçeriği: Attila ilhan Sözleri 2019, Attila İlhan Sözleri Yeni, Attila İlhan Sözleri Anlamlı, En Güzel Attila İlhan Sözleri, Attila İlhan Etkileyici Sözleri, Attila İlhan Sözleri Facebook, Attila İlhan Sözleri Uzun, Attila İlhan Sözleri Kısa, Attila İlhan Sözleri Twitter, Attila İlhan Mesajları

Sitemiz de hazırladığımız ünlü yazar, attila ilhan sözlerini bulabilirsiniz. Sizde beğendiğiniz attila ilhan sözlerini sosyal ağlarınız da paylaşabilir vede arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Hoşunuza giden attila ilhan sözlerini sevdiklerinizle paylaşarak, onları da attila ilhan sözleri sayfamızdan haberdar edebilirsiniz. Yazımızın devamına giderek, attila ilhan sözlerine ulaşabilirsiniz.

EN ETKİLEYİCİ ATTİLA İLHAN SÖZLERİ

Sen şimdi yanımda yepyeni bir türkü gibisin, hiç görmediğim yıldızlar, gözlerine doğmuş bir büyüklük duygusu, dağlar gibi yüreğinde ah biz mutluluğu böyle aranıp duracak mıyız?

– Hava soğuk olmalı, ağaçlar bütün duman, eğer bulabilirsen ölü bir kar getir, beyazlığı kalın bir su gibi uzayan. Bu gece yalnızım onlar gelmeyecek batan bu köhne şileb de ne işleri var.

Bu yollara düşecek adam mıydı çiçek yaptırmalar parfüm filan bu sefer yakasını fena kaptırdı Sevtap başını yiyecek anlaşılan boş versene, daha ölmedik ulan.

– Aysel git başımdan ben sana göre değilim, ölümüm birden olacak seziyorum, hem kötüyüm, karanlığım biraz, çirkinim. Aysel git başımdan seni seviyorum.

Hacet yok hatırlatmasına seni hatıraların bir dakika bile çıkmıyorsun aklımdan koşar gibi yürüyüşün karanlıkta bir ışık gibi aydınlık gülüşün.

– İkimiz iki sap buğday olsak sen benim olsan, ben senin olsam bir gece vakti aklına gelsem uykunu tutsam bırakmasam seni kucaklasam, kucaklasam.

Gök yarıldıkça şimşeklerden soğuk aynalarda kilitliyim tırnaklarımdaki elektrikten su gibi erir iliştiklerim kıvılcımlar uçar kirpiklerimden.

– Kimi zaman ellerini kırar tutkusu birkaç hayat çıkarır yaşamasından hangi kapıyı çalsa kimi zaman arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu.

Beni de kırdılar ben artık küsüm, yağmurları yağmıyor ağaçlarıma sularından içmiyorum susadım ama beni de kırdılar soğuk bir ölüm.

– İnsan olmanın bütün komplekslerini yenmiş, günü dipdiri yakalayan, hayatın anlamını çözmüş bir bilge insan; bir yol gösterici.

Ah nerde gençliğimiz sahilde savruluşları, başıboş dalgaların yeri göğü çınlatan tumturaklı gazeller elde var hüzün.

ATTİLA İLHAN İLE İLGİLİ SÖZLER

Hayat zamanda iz bırakmaz, bir boşluğa düşersin bir boşluktan. Birikip yeniden sıçramak için. Elde var hüzün.

– Sana gelirken hep ellerim ceplerimde gelirdim, olur da aşkımın elleri üşümüştür. Avuçlarımda ısıtırım diyerekten.

Bir gün seni unutmak zorunda kalırsam, aşkımın küçüklüğüne değil, çaresizliğimin büyüklüğüne inan.

– Sanat, toplumsal bir çabadır; toplumdan gelir, topluma döner. Fakat mctuncer.comgelenle giden aynı şey değildir.

Acı bir tütün gibi yakıyor genzimi senden uzak olmak.

– Memleket bir kurtlar sofrasına döndü mü, isyan haktır.

Acı bir tütün gibi yakıyor genzimi, senden uzak olmak.

– Kolay diyorsun, gel bir de sen yaşa sensizliğimi.

Bekleme yapmayın! “Aşk”ını alan “acı”ya ilerlesin.

– Yaşarken çektirdiler, şimdi doğumunu kutluyorlar.

Ben çocuklar gibi sevdim devler gibi ıstırap çektim.

– İnsan sevdiğini bırakmaz, sevmek bırakır insanı.

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular.

– Kırarlar diye sevmekten vazgeçilmez.

İnanmakta geç sevmekte çabuktum.

– Gökyüzü şarkılar gibi temiz.

Bazıları şiir sevmez çünkü yaraları yoktur, yaraladıkları vardır.

– Ben hiç böylesini görmemiştim, vurdun kanıma girdin kabulümsün.

Ben gidip başıma belâlar aramışım o kalıp Mevla’sını bulmuş.

– Sevmek insan yüreği kadardır, küçükse büyüğünü taşıyamazsın.

Bana ait ne varsa seni korkutuyor sana ait ne varsa hiçbiri benim değil.

– Döndüm arkamı sana, sen sırtımdan vurmayı seversin, yüzüm ağır gelmesin.

Oysa ben akşam olmuşum yapraklarım dökülüyor usul usul adım sonbahar.

– Gel sevgilim gel, benim dünyama gel, çok zaman var içimde yerini hazırladım.

Hacet yok hatırlatmasına seni hatıraların sen bana kalbim kadar elim kadar yakınsın.

– Mutluluk uzun sürmez mutlaka gündeliktir. Ölüme yenik düşen aslında korkuya yeniktir.

Ölüm kadar çabuksa eğer yaşamak, hiç doğmamayı isterdim ama bir kere doğmuşum ölmek yasak.

– Gözlerin gözlerime değince felâketim olurdu ağlardım beni sevmiyordun bilirdim bir sevdiğin vardı duyardım.

Aydınlık neyin oluyor senin, gökyüzü akraban filan mı, beni bulur bulmaz gözlerin şimşek çakıyorum yalan mı?

– Sana gelirken hep ellerim ceplerimde gelirdim, olur da sevdiğimin elleri üşümüştür, avuçlarımda ısıtsın diyerekten.

Bir hırsla öptüm ki ah ölürüm unutamam, ay ışığında deniz akordeon solosu, pırıl pırıl yaşadım üç dakika tastamam.

ANLAMLI ATTİLA İLHAN SÖZLERİ

Ne kadar yoksul ve çıplak görünürse görünsün ağaçlar, o kadar yakındır ilkbahar özsuyu yürümüş dallara uğultuyla bakarsak.

– Kestiremedik ne yaptığımızı kim olduğumuzu sanki bir tesbih koptu tane tane savrulduk köy köy bucak bucak memleket memleket.

Batık bir gemiymiş aşk limanında, kader bu deyip de avutma beni. Ayrılık kapımızı çaldı sonunda senden son dileğim unutma beni.

– Benim yağmurumda gezinemezsin üşürsün dağıtır gecelerim sarışınlığını uykularımı uyusan nasıl korkarsın, hiçbir dakikamı yaşayamazsın.

Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem, boğazımda düğümleniyorsa lokmalar, buluttan nem kapıyorsam, inan hep güzel gözlerinin hasretindendir.

– Çoğu zaman üç beş kişi için yazdığımızı sanırız, onlar bizi okumazlar. Asıl seslendiklerimiz, hiçbir zaman tanımayacağımız, başka üç beş kişidir.

Ben sana mecburum bilemezsin, adını mıh gibi aklımda tutuyorum, büyüdükçe büyüyor gözlerin, ben sana mecburum bilemezsin, içimi seninle ısıtıyorum.

– Beni koyup koyup gitme, n’olursun durduğun yerde dur, kendini martılarla bir tutma, senin kanatların yok düşersin yorulursun beni koyup koyup gitme, n’olursun.

Yağmur yağmaksa o güneş açmaksa o bir yerin üşüse onun sıcaklığı öbürü en içten çağrını işitmiyor alıp tutmaksa o basıp gitmekse o bakışları kıyısız deniz uzaklığı.

– Bana bir şimşek çak çok yanlış anlaşılmaktayım, hesabım yanlış bir mahkemede görülüyor içimdeki zemberek boşandı boşanacak, yaşamak mı gerek yoksa unutmak mı şaşırmaktayım.

Saatler bizim değil kitaplar bizim değil bizim değil yaşamak bizim değil hiçbir şey kendi dünyamızda yabancılar gibiyiz ya çok erken ya çok geç doğmadık mı sevgilim buna rağmen mutluluğa inanıyoruz.

Attila İlhan Sözleri, sayfamız da derlediğimiz en güzel ünlü yazar, attila ilhan sözlerini bulabilirsiniz. Sizde hoşunuza giden attila ilhan sözlerini sevdiklerinize gönderebilir, onları da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizi facebook üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yada email aracılığıyla yazabilirsiniz. Her türlü soru yada şikayetleriniz için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer bağlantımız; İlginç Sözler