Sevdalım

BY ADMİN 23 Mart 2016

Sevdalım Aşk Sözü

Gonca bir güle düşen sağanağın damlalarıydı sevdan. Tane tane, boncuk boncuk dokundun allarıma. Hiç beklemediğim bir anda ıslattın yüreğimi. Sanki dersin taze bir kan, yeni bir heyecan doldu yapraklarıma, puslu bir sabahın çisesi. Yada acısı tatlı gelen bir sevdanın o doyumsuz çilesi gibi sevdim seni sevdam.

Boğulurum diye korktuğum bir göl gibiydi yüreğin. Taşmaya hazır, kaldırma kuvvetini gördüm gözlerinde, ve sevdaya hasret düşlerine vuruldum. Dilinden dökülürken titreyen, o çaresiz sözlerine gönüllü bir mahküm oldum.

Her dem yanağımda hissettiğim sıcaklığını, kulağımdan gitmeyen sadakatini sevdim. Bazen çocuklardan bile çocuk olan heyecanını en katlanılmaz zamanlarımda bana karşı olan takatini sevdim.

Aldım verdim oynayan çocuklar gibiydik her defasında sen basardın, ayaklarımın ucuna. Alırdın…
Hem beni, hemde yüreğimi, yüreğinin hakkı ile kazanırdın. Sana yenilmek güzel, senin önünde diz çöküp pes etmek, sadece sana özel sevdam. Sarhoş gecelerimin sana parlayan merceğisin sevdam. Seninle yüreğimin her mevsimi bahar. Seninle dallarım hep yeşil. Hazana yasaklı dünyamın has bahçesi gözümün nuru, gönlümün huzuru sultanım. Bir sen varsın bu bende, bir tek sensin sevdalım.

* Yeter ki cümleler devrik olsun, devrilmesin sevdamız, dimdik olsun.