Gülerken Hatırla Beni

BY ADMİN 23 Mart 2016

Gülerken Hatırla Beni Aşk Sözü

Bir belgüzar koydum gamzelerine, elma yanaklım. Hep gülerken hatırla beni diye. O tebessüm çukurlarına sakladım bütün güzel anılarımı. Ve aldım gittim. Bana kalan o kederli yanımı, en güzel yanındı senin gülmek, en tatlı ve en masum. Kendimi gözbebeklerinde bulduğum, en can alıcı anındı. Saçlarına yıldızlardan taç yapacak gücü bulurdum senin o tebessüm çukurlarında. Kardelen azmini yüreğime sokar nilüferler kadar umut aşılardı içime. Pes etmek yoktu, yıkılmak hiç yazmazdı kitabımda. En perişan anlarımda bile, en gerçek yalanlarla inanmayı öğrendim yanaklarından.

Rutubetli mahzenlerime vuran güneşim, nefesimi bugulaştıran soğuk sokaklarda içimi ısıtan gönül ateşimdin. Ben sende öğrendim ateşe uzanmadan ısınmayı dokunmadan yanmayı öğrendim sende.

Aklımı aldığım zamanlarda deli gibi sevmeyi öğrendim olmaz dediğinde olmayacağım. Sensiz olmaz dediğinde, yalnız kalamayacağımı öğrendim. Ve birgün, bitti artık. Git dediğinde gördüm kudretini acının. Ne kadar dayanılmaz olduğuna şahit oldum, içimde cereyan eden sancının, işte bunun için bir andaç bıraktım tebessüm çukurlarına mutlu olduğun her anında beni hatırlarsın diye bir belgüzar koydum gamzelerine.

* Varsın saat gece yarısını geçsin, güneş doğmadan yarın oldu demem…