Evrim

BY ADMİN 23 Mart 2016

Evrim Aşk Sözü

Klişedir her şey gibi hayatın, sıradan yer, sıradan giyer ve sıradan yaşarsın. Hiç haberin bile yoktur için deki duygulardan. Zevklerden bi haber, sevebilmekten bihaber nefes alırsın. Anlamazsın bir kalbinin olduğunu, farkına varman için başkalaşman gerek. Ne zaman mı?

Duygusal bir uyanış yaşadığın zaman. Gözlerinin ufku genişlediği zaman. Ruhsal bir evrim geçirip, gögüs kafesinde bir kıpırdanma olduğunu fark ettiğin zaman.

Eski sen olmaktan çıkıverirsin birden bire. Özün değişir, sözün değişir. Her zamankinden farklı olur, hüznün değişir. Ve gitgide bütün ufkun gelişir. Yeniden doğmaktır işte bunun aslı. Esamesi kalmaz eski alışkanlıklarının. Çünkü kapına dayanmıştır sevda. Bocalasan da uyanırken uykundan, yeni bir devrim yaratır hayatında bu evrim kırmızı gülleri keşfedersin. Sürprizleri keşfedersin, ve güldüren bi kaç espiriyi mecburen ezberlersin.

Küçük bir mucit olursun hatta, çünkü daha fazla düşünürsün mutlu etmeyi dair. Yağmurda ıslanmanın tadı vardır artık. Zor olsada beklemenin bambaşka bir hazzı…

Hiç susmazken, susmayıda öğrenirsin haklıyken, anlamını yitirir bakmak, başka türlü görürsün gözüne düşen her rengi. Kırmızının adı aşk olur, silueti yardır. Pembeninki meşk olur, onunda tadı vardır. Yeşil huzura döner, beyazsa hep umut yüreğinde. Böyle değişirsin işte. Böyle devşirirsin kendini de. Sevda; Bir yürekte yaşanan en mucize evrimdir, ve bu evrim hayata anlam katan devrimdir…

* Varken esirgeme kelamı, ağızdaki dil sizindir. Susmak yakışsa da kelam edene, en asil süküt dil sizindir.